Gry Automaty Do Gier

autor:

Ostatnio szperając w Internecie natknęłam się na zawiłe hasło „gry automaty do gier”. Ta urocza kontaminacja „gry( … )do gier” tak szczerze mnie rozbawiła, że nie mogłam oprzeć się pokusie sprawdzenia o co chodzi. Muszę przyznać, że byłam niezmiernie zaskoczona, kiedy okazało się , że to wirtualna wersja jednorękich bandytów, maszyn hazardowych, które kojarzą mi się z młodzieńczymi wyprawami do salonów gier, gdzie na takie dzieciaki jak my łypano złym wzrokiem. Jednak wyrzucić nas nie mogli, bo w tamtym czasie automaty działały tylko na żetony, a wygrać można było tylko przedłużenie gry, więc nawet dzieciaki mogły sobie poużywać. To była świetna zabawa i mimo braku prawdziwych wygranych emocje osiągały najwyższy pułap. Zawsze kiedy pogoda nie dopisywała na rower czy chowanego, a mieliśmy przy sobie kilka złotych, biegliśmy do centrum handlowego, w którym mieścił się salon gier. Teraz wydaje się to nie do pomyślenia – dzieci w takim miejscu, przecież hazard to poważna sprawa i tylko dla dorosłych, lecz wtedy prawo zabraniało gry na pieniądze, więc automaty służyły ewidentnie do zabawy i każdy mógł z nich korzystać.

Gry automaty do gier przypomniały mi tamte wyprawy i radość jaką z nich czerpaliśmy, postanowiłam więc sprawdzić, czy dalej mnie to bawi. Być może emocje nie były już takie jak u dziecka, ale przyznaję, że to doskonała forma odreagowania stresu i możliwość rozerwania się, bez męczenia ciała i umysłu. Powiem też, że ilość przeróżnych automatów mnie zaszokowała, nie sądziłam, że jest ich aż tak ogromny wybór. W zasadzie nie wiadomo co wybrać, wszystkie są piękne pod względem graficznym, kolorowe i ciekawe. Jednak wybrać trzeba, bo wypróbować wszystkich się nie zdoła, no chyba, że ktoś może sobie pozwolić na całe dni spędzane przed komputerem tylko i wyłącznie w celach rozrywkowych. To może jednak prowadzić do kilku nowych nałogów naszych czasów, takich jak uzależnienie od komputera, Internetu czy właśnie od gier.

Ja z całą pewnością nałogowym graczem już nie zostanę, ale z przyjemnością od czasu do czas, dla relaksu i odprężenia wracać będę do hasła „gry automaty do gier”, które przypomniały mi magiczne czasy dzieciństwa, kiedy to wszystko stawało się wielkim odkryciem, a każdy dzień był pełen przygód. Myślę, że jest wiele osób, które mają podobne wspomnienia związane z zabawą na automatach, do niech więc powiem, że warto sprawić sobie trochę przyjemności i do nich wrócić, urządzić sobie swoistą podróż sentymentalną, nawet nie ruszając się z domu.

opublikowano 08/07/2013 6:14

Podobne artykuły