Gry Automaty Owoce

autor:

Najlepsze Automaty Owoce Czym są gry automaty owoce? Jeszcze do niedawna sama tego nie wiedziałam, kojarzyłam coś o obrazkach, które trzeba losować, żeby wypadły obok siebie i to by było mniej więcej wszystko. Jednak odkąd zainteresowałam się tym tematem mogę nieco szerzej opisać to zagadnienie. Otóż gry automaty owoce, potocznie zwane owocówkami, to maszyny hazardowe typu sizzling hot. To chyba najbardziej znane i zdecydowanie najpopularniejsze automaty do gry, jakie kiedykolwiek stworzono, a już z cała pewnością najstarsze, bo wynalezione już pod koniec dziewiętnastego wieku. Początkowo gra na takiej maszynie nie toczyła się na pieniądza, tylko na nagrody rzeczowe, takie jak cygara, czy darmowe drinki, to jednak wystarczyło, by zainteresować bywalców ówczesnych barów i pubów.

Szybki Download

Rozwój automatów hazardowych, z całą pewnością zawdzięczamy panu o nazwisku Fey. Był on mechanikiem z San Francisco, który udoskonalił ten wynalazek i wprowadził do maszyny symbole przedstawiające owoce. Gra na klasycznym automacie sizzling hot polega na wprawianiu w ruch trzech bębnów z symbolami, a wylosowanie trzech takich samych obrazków gwarantuje wygraną. Jak już wspomniałam dawniej wygrywało się nagrody rzeczowe, później drobne monety, następnie były to żetony, wymienne na gotówkę. W Polsce ewolucja maszyn hazardowych wiązała się z ciągłą walką pomiędzy właścicielami automatów, ich miłośnikami, a władzami, które chciały ukrócić ten proceder. Dlatego też w naszym kraju przez długi czas nie można było grać na pieniądze, ani wymieniać żetonów, za większą kwotę, niż ta za którą je wykupiliśmy. Później problemem stało się także „wygrywanie” możliwości dalszej gry, które ustawa traktowała jako nagrodę rzeczową. Obecnie gra na automatach jest dozwolona, lecz uzyskanie pozwolenia na wprowadzenie ich do pubów, salonów gry, czy kasyn wcale nie należy do łatwych rzeczy. Alternatywę dla klasycznych automatów stanowią ich wirtualne odpowiedniki, wprowadzane do sieci przez kasyna internetowe, przykładowo mogą to być właśnie gry automaty owoce, które także w swoim nowym wcieleniu cieszą się niezrównaną popularnością wśród graczy.

Zapewne pan Fey, wprowadzając swoje maszyny na rynek w 1896 roku nie spodziewał się takiego ich sukcesu. Zapewne nie uwierzyłby wtedy, że jego automaty będą równie znane i uwielbiane po ponad stu latach od wynalezienia, mimo że gra jest prosta i nie wymaga żadnych wielkich zdolności. Tymczasem owocówki cieszą się w najlepsze swą sławą, zyskując wciąż nowe, ulepszone i dostosowane do czasów odsłony.

opublikowano 04/07/2013 7:05

Podobne artykuły